Lättklass Vuxen  20180325
  Klassponsor: Tjuvamossen Ridsport  
  Start
ordning:
Nr: Ryttare: Hästens namn: Heat:
Semifinal:
Final:
1 152 Clara Ohlström Thór Från Lönnhult Heat 1
2 83 Emma Karlström Kostur  Mickeberg Heat 1
3 153 Paula Ericson Tilberi  Från Östra Greda  Heat 1
4 13 Maria  Möllerberg Björt från Erikstorp Heat 1
5 33 Wilma Andersson Fimur fra Johannelyst Heat 1
6 177 Emma Hedin Ægir  fra Kringeland Heat 1
7 52 Linda Börjesson Hatid  fra Hellatuni Heat 1
  8 154 Tanja Zabel Tindur Frá Ekastorp Heat 1
  1 128 Astrid Eklund Sendill från Himlahöjden Heat 2
2 170 Elin Rowinge Vinur från Norregård 1 Heat 2
3 36 Anneli  Larsson Flói från Toarps Sjögården Heat 2
4 87 Johanna Bengtsson Krákur från kullen Heat 2
5 176 Anneli  Sandblom Samba från Raudhetta gård Heat 2
6 156 Sara Åkerberg Tryggur från Halahult Heat 2
7 159 Jenny Henriksson Undri från Torekov Heat 2
  8 149 Emelie Wåhlander Teitur Från Lagetorp Heat 2
  1 107 Camilla  Munk Spur  Hressa Från Lagetorp Heat 3
2 94 Julia Honkavaara Ljúfur från Bäsna Heat 3
3 19 Tina Johansen  Draumur fra Søgård Heat 3
4 43 Agnetha Asteberg Gerpla Från Hea Heat 3
5 133 Kristin Svensson Snabbi från Vedby boställe Heat 3
6 161 Kerstin Persson Vaka  Krongård Heat 3
7 88 Ellinor Mattsson Kristall  från Elinehof Heat 3
  8 42 Martina Isaksson Gandalf Från Sundsby Heat 3
  1 164 Nathalie  Pike Vidar Från Magletorp  Heat 4
2 150 Lena  Norlin Teitur från Ripegården Heat 4
3 123 Monica Bengtsson Rex från Östra greda Heat 4
4 7 Louisa Sörensen Árvakur från Klangeberg Heat 4
5 2 Veronika  Svensson  Aesing  från  Allemansängen  Heat 4
  6 10 Hanna Lundgren Austursteinn från Hornsberg Heat 4
1 83 Emma Karlström Kostur  Mickeberg Semifinal
2 13 Maria  Möllerberg Björt från Erikstorp Semifinal
3 177 Emma Hedin Ægir  fra Kringeland Semifinal
4 154 Tanja Zabel Tindur Frá Ekastorp Semifinal
5 170 Elin Rowinge Vinur från Norregård 1 Semifinal
6 36 Anneli  Larsson Flói från Toarps Sjögården Semifinal
7 87 Johanna Bengtsson Krákur från kullen Semifinal
8 159 Jenny Henriksson Undri från Torekov Semifinal
9 107 Camilla  Munk Spur  Hressa Från Lagetorp Semifinal
10 94 Julia Honkavaara Ljúfur från Bäsna Semifinal
11 133 Kristin Svensson Snabbi från Vedby boställe Semifinal
12 88 Ellinor Mattsson Kristall  från Elinehof Semifinal
13 164 Nathalie  Pike Vidar Från Magletorp  Semifinal
14 7 Louisa Sörensen Árvakur från Klangeberg Semifinal
Plac. 15 10 Hanna Lundgren Austursteinn från Hornsberg Semifinal
1 164 Nathalie  Pike Vidar Från Magletorp  Final
2 170 Elin Rowinge Vinur från Norregård 1 Final
3 94 Julia Honkavaara Ljúfur från Bäsna Final
4 88 Ellinor Mattsson Kristall  från Elinehof Final
5 87 Johanna Bengtsson Krákur från kullen Final
6 133 Kristin Svensson Snabbi från Vedby boställe Final
7 177 Emma Hedin Ægir  fra Kringeland Final
8   159 Jenny Henriksson Undri från Torekov Final
15 ekipage går vidare till semifinal, sedan går 8 ekipage vidare till final,
placering 1-8