Mellanklass  Vuxen 20180325
  Klassponsor: Gandur Islandshästförening  
  Start
ordning:
Nr: Ryttare: Hästens namn: Heat:
Semifinal:
Final:
1 49 Sofia Emilson Grímur frá Vakurstöðum Heat 1
2 66 Natalie Nilsson Hrammur  Eke Skattegård Heat 1
3 77 Jennifer Erlandsson Johann från Kvarnbacka Heat 1
4 72 Sofia Österholm Hulda från Stenlia Heat 1
5 6 Maria Vemdal Árgeisli  Hästabet Heat 1
6 71 Petra Hägne Hrönn frá Vorsabae 2 Heat 1
7 173 Kim Andersen Moálingur frá Bergi Heat 1
8 24 Emma Snygg Eirikur-Fjalar  från Stall Vitavillan Heat 1
9 40 Malena Emeus Fúga fra Hestheimum Heat 1
  10 101 Tanja Zabel Mökkur fra Storu-asgeirsa Heat 1
1 155 Lisa Bergman Tói från Bergshill Heat 2
2 44 Ulrika Kanth Glaeta Fra Akranesi Heat 2
3 53 Linn Winberg Hávar Från Hesthaga Heat 2
4 69 Emma  Olsson Hremmsa fra Sauðárkróki  Heat 2
5 138 Alexandra Molander Spegill  från  Stilletorp Heat 2
6 102 Monica Björsell Mozart från Sundsberg Heat 2
7 26 Lena Helgason Tumi  Búlandi Heat 2
8 9 Annika Jönsson Askur Från Backhaga Heat 2
  9 117 Ulrika Moser Phillipus  från rooslunda Heat 2
1 35 Amanda Westin Fjalar  Från Förhult Heat 3
2 29 Helena Nilsson Fafnir fra  Bakkely  Heat 3
3 45 Malin Runevad Keimur fra Skipaskaga Heat 3
4 32 Elin Klingstedt Filma  Skeidvöllum Heat 3
5 135 Ulrika Magnusson Sol från Äppellunde Heat 3
6 8 Rikke Karlsson Ask  från Sotared Heat 3
7 61 Frida Rosèn Claesson Hjúpur  från Östra Greda Heat 3
8 198 Selma Stockner Vist fra Slippen Heat 3
  9 113 Inna Artursson Oskar Från  Helgagården   Heat 3
1 41 Josephine Denckert Gammur fra Hemlu Heat 4
2 54 Cecilia Stewart Heilla från Lärkebo Heat 4
3 116 Hilda Tedefalk  Pètur från Kvarnbacka Heat 4
4 39 Annelie Fritzson Fuga  från Mörtö Heat 4
5 74 Sofia Bengtsson Ikaros  Götarsvik Heat 4
6 120 Carina Ljungfelt Prins från Vallerödslund Heat 4
7 12 Amelie Eneberg Bangsi  från Konga Heat 4
8 28 Eleonor  Olofsson Eyri frá Lækjamóti Heat 4
  9 112 Sandra Blom Örn Från Sundsby Heat 4
1 119 Linn Engström Piltur från Palmskog Heat 5
2 118 Anna Bruzelius Pila från Bussjödal Heat 5
3 184 Bodil Lundgren Njall fra Krafla  Heat 5
4 122 Linnea Tüll Ráðherra från Brösarpsgården Heat 5
5 50 Sofia Möllerberg Gungnir från Ringhult Heat 5
6 59 Emilia Broman Hergeir frá Þjótanda Heat 5
7 92 Tindra Vestman Lisa frá Ytri-Brennihóli Heat 5
  8 124 Kim Andersen  Rignir fra Efri-Fitjum Heat 5
1 66 Natalie Nilsson Hrammur  Eke Skattegård Semifinal
2 72 Sofia Österholm Hulda från Stenlia Semifinal
3 173 Kim Andersen Moálingur frá Bergi Semifinal
4 40 Malena Emeus Fúga fra Hestheimum Semifinal
5 138 Alexandra Molander Spegill  från  Stilletorp Semifinal
6 102 Monica Björsell Mozart från Sundsberg Semifinal
7 117 Ulrika Moser Phillipus  från rooslunda Semifinal
8 35 Amanda Westin Fjalar  Från Förhult Semifinal
9 32 Elin Klingstedt Filma  Skeidvöllum Semifinal
10 8 Rikke Karlsson Ask  från Sotared Semifinal
11 198 Selma Stockner Vist fra Slippen Semifinal
12 75 Sofia Bengtsson Ikaros  Götarsvik Semifinal
13 184 Bodil Lundgren Njall fra Krafla  Semifinal
14 50 Sofia Möllerberg Gungnir från Ringhult Semifinal
Plac. 15 92 Tindra Vestman Lisa frá Ytri-Brennihóli Semifinal
1 184 Bodil Lundgren Njall fra Krafla  Final
2 173 Kim Andersen Moálingur frá Bergi Final
3 72 Sofia Österholm Hulda från Stenlia Final
4 40 Malena Emeus Fúga fra Hestheimum Final
5 32 Elin Klingstedt Filma  Skeidvöllum Final
6 35 Amanda Westin Fjalar  Från Förhult Final
7 117 Ulrika Moser Phillipus  från rooslunda Final
  8 102 Monica Björsell Mozart från Sundsberg Final
15 ekipage går vidare till semifinal, sedan går 8 ekipage vidare till final, 
placering 1-8