Elmia Icelandic Power Show 2018 - 12-14 okt 2018

Deltagare

                                                                                                                                                      

 

001    Caspar Hegardt                             Oddi frĺn Skeppargĺrden [SE2008108671]

             F1                                                                       Hingst -  -

                   F: Oddrun f. Viarpshult                                   M: Ćgir f. Skeppargĺrden

                                                                                                    

 

002    Milla Rydström Logan [J]             fiona fra vinkćrgĺrd [Dk2006204289]

             T1, V1U                                                             Sto -  -

                   F: Funn von Herlingerode                             M: Ás fra Lćrkegĺrden

                                                                                                    

003    Eyvindur Mandal Hreggvidsson  Jói frĺn Voxnadalen [SE2011103234]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Lydía frá Vatnsleysu                                   M: Hnokki frá Ţúfum

                                                                                                    

004    Vignir Jonasson                            Mimir frĺn Lindarbakka [SE2013105691]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Mara frĺn Lind                                             M: Bersakur fra Stykkisholmi

                                                                                                    

005    Anne-Marie Röst                           Söngvinn frĺn Artinge [SE2007108097]

             F1                                                                       Hingst -  -

                   F: Julia fra Kirkjubae                                       M: Hrimbakkur fra Holshusum

                                                                                                    

006    Anne-Marie Röst                           Einsöngvari frĺn Artinge [SE2011103430]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Julia fra Kirkjubae                                       M: Viglundur fra Vestra-Fiflholti

                                                                                                    

007    Katie Sundin Brumpton                Smári frĺn Askagĺrden [SE2002101468]

             T1                                                                       Hingst -  -

                   F: Sigurrós frá Strandarhöfđi                         M: Fannar frá Auđsholtshjáleigu

                                                                                                    

008    Anne Balslev                                  Björgulfur fra Blasastödum 1A [IS2007187812]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Attund fra Tunsbergi                                   M: Töfri fra Kjartansstödum

                                                                                                    

009    Anne Balslev                                  Drösull fra Brautarholti [IS2010137637]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Alda fra Brautarholti                                   M: Krakur fra Blesastödum 1A

                                                                                                    

010    Daníel Ingi Smárason                    Felix frĺn Änghaga [SE2010111308]

             F1                                                                       Hingst -  -

                   F: Freydis frĺn Killebacken                            M: Vaki frĺn Österĺker

                                                                                                    

011    Daniel Ingi Smarason                    Gimli frĺn Fjälastorp [SE2011102881]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Gáta frá Kvistum                                          M: Kraftur frá Bringu

                                                                                                    

 

012    Louise Josefine Thilander [YR]   Mói frĺn Smedjan [SE2010102660]

             F1U                                                                    Hingst -  -

                   F: Minning frĺn Margaretehof                       M: Hrannar von Svada-Kol-Kir

                                                                                                    

013    Kajsa Lundgren [J]                        Vinur fra Hjara [IS2011101206]

             V1U                                                                    Hingst -  -

                   F: Britta fra Kirkubae                                       M: Vilnundur fra Fet

                                                                                                    

014    Gabrielle Severinsen                     Tigull fra Kleiva [NO2006102022]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Britta frá Kirkjubć                                       M: Hrynjandi frá Hrepphólum

                                                                                                    

015    Bernt Severinsen                           Terna fra Kleiva [NO2012202078]

             T1, V1                                                                Sto -  -

                   F: Ösp fra Skarholt                                          M: Tigull fra Kleiva

                                                                                                    

016    Jamila Berg                                    Arvakur frĺn Slätterne [SE2012104527]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Eva frĺn Stenholmen                                 M: Garri frá Reykjavík

                                                                                                    

017    Steffi Svendsen                             Viti fra Kagadarholi [IS2007156418]

             T1                                                                       Hingst -  -

                   F: Opera fra Dvergsstřdum                           M: Smari fra Skagastrřnd

                                                                                                    

018    Steffi Svendsen                             Sjóli fra Teland [DE2010110333]

             V1                                                                       Vallack -  -

                   F: Ponta vom Wiesenhof                               M: Herbert fra Halakoti

                                                                                                    

019    Fredrik Rydström                          Höskuldur Fra Lian [NO2012104181]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Leira Fra Lian                                              M: Gisli Fra Lian

                                                                                                    

020    Steffi Svendsen                             Midas fra Jelshřjen [DK2012100025]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Soley fra Beder                                           M: Sćfari fra Hakoti

                                                                                                    

021    Camilla Rolfsdotter                       Álfur frĺn Granmyra [SE2012104302]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Stjörnudis frĺn Granmyra                          M: Garri frá Reykjavik

                                                                                                    

 

022    Rikke Karlsson [YR]                      Ask ffrĺn Sotared [SE2008108827]

             V1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Tekla fra Austvadholti 1                             M: Kappi fra Akranesi

                                                                                                    

023    Charlotta Rydin                             Rođi frá Garđi [IS2004157063]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Elva frá Garđi                                               M: Jór frá Gýgjarhóli

                                                                                                    

024    Malin Olsson                                  Heiđur frĺn Boänge [SE2008109726]

             T1, V1                                                                Vallack -  -

                   F: Snerra frĺn Boänge                                    M: Gođi frá Auđsholtshjáleigu

                                                                                                    

025    Ylva Hagander                               Vogur frĺn Fors Gĺrd [SE2010101972]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Vepja frĺn Fors Gĺrd                                  M: Ardur fra Lundum II

                                                                                                    

026    Olil Amble                                       Alffinnur fra Sydri Gegnisholum [IS2007187660]

             F1, T1                                                                Hingst -  -

                   F: Alfadis fra Selfoss                                       M: Orri fra Pufu

                                                                                                    

027    Sys Pilegard                                   Fluga fra Langsstödum [IS2007287421]

             T1, V1                                                                Sto -  -

                   F: Stjarna frá Búđ                                            M: Loki fra Selfossi

                                                                                                    

028    Johanna Wingstrand                     Atlas fá Hvoli [IS2010182006]

             F1                                                                       Hingst -  -

                   F: Hrydja frá Hvoli                                           M: Seidur frá Flugumyri II

                                                                                                    

029    Johanna Wingstrand                     Kolumbus frĺn Backome [SE2013105661]

             UNG                                                                   Vallack -  -

                   F: Kvika vom Forstwald                                  M: Teigur vom Kronshof

                                                                                                    

030    Matilda Rolf                                    Prestur frá Haeli [IS2006156460]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Nota frá Blöndousi                                      M: Gammur frá Steinessi

                                                                                                    

031    Gudmundur Einarsson                 Meyla frĺn Jemthagen [SE2005203978]

             F1, T1                                                                Sto -  -

                   F: Hrafndis frá Bakkakoti                                M: Blaer frá Búdarhóli

                                                                                                    

 

032    Sofie Panduro                                Laufi frá Skáney [IS2006135809]

             F1, T2                                                                Hingst -  -

                   F: Glotta frá Skaney                                        M: Solon frá Skaney

                                                                                                    

033    Sofie Panduro                                Hreinn frá Votmúla 1 [IS2001187601]

             T2, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Hekla frá Hegrabjargi                                M: Hrodur frá Refsstödum

                                                                                                    

034    Louise Sieka                                   Ómi frá Úlfljotsvatni [IS2004182208]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Osk fra Úlfljotsvatni                                     M: Klettur fra hvammi

                                                                                                    

035    Katie Sundin Brumpton                Simon fra Efri-Raudalaek [IS2006165495]

             F1                                                                       Hingst -  -

                   F: Pandora fra Tungu                                     M: Galan fra Saudarkroki

                                                                                                    

036    Daniel Sundin Brumpton              Salvar frá Klukku [IS2013101592]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Salka frá Ingólfshvoli                                  M: Korgur frá Ingólfshvoli

                                                                                                    

037    Jonna Andersson [J]                    Viska Fra Kjartansstödum [IS2005282344]

             V1U                                                                    Sto -  -

                   F: Vaenting fra Kjartansstödum                    M: Tyvar fra Kjartansstödum

                                                                                                    

038    Elsa Mandal Hreggviđsdóttir       Leistur frĺn Toftinge [SE2009110571]

             T1                                                                       Vallack -  -

                   F: Nál frá Laugabóli                                        M: Reynir frá Hólshúsum

                                                                                                    

039    Robin Haraldsen                            Vakandi frĺnb Juse [SE2011103553]

             T1                                                                       Vallack -  -

                   F: Villimey frĺn Grindtorp                               M: Vaki frĺn Österĺker

                                                                                                    

040    Thomas Larsen                              Sýn frá Kálfsstöđum [IS2007258592]

             F1                                                                       Sto -  -

                   F: Ţokki frá Kýrholti                                         M: Ćsa frá Neđra-Ási

                                                                                                    

041    Elise Lundhaug                              Bikar frá Syđri-Reykjum [IS2007155513]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Orđa frá Gauksmýri                                    M: Parker frá Sólheimum

                                                                                                    

 

042    Bernt Severinsen                           Darri fra Kleiva [NO2009102284]

             F1                                                                       Hingst -  -

                   F: Dimma fra Vinnes                                       M: Garri frá Reykjavík

                                                                                                    

043    Filippa Jähder                                Baron fra Strandarhöfdi [IS2003184713]

             T1, V1U                                                             Hingst -  -

                   F: Poka fra Dalsmynni                                    M: Aron fra Strandarhöfdi

                                                                                                    

044    Eyjolfur Thorsteinsson                 Háfeti frá Úlfsstöđum [IS2004158875]

             T1                                                                       Vallack -  -

                   F: Harka frá Úlfsstöđum                                 M: Kolvakur frá Syđri-Hofdölum

                                                                                                    

045    Eyjolfur Thorsteinsson                 Neisti frá Holtsmúla 2 [IS2006186222]

             T1, V1                                                                Vallack -  -

                   F: Gýgja frá Garđi                                            M: Gaumur frá Auđsholtshjáleigu

                                                                                                    

046    Eyjolfur Thorsteinsson                 Primadonna frĺn Dahlgĺrden [SE2011202806]

             F1, T2                                                                Sto -  -

                   F: Brynja frá Glćsibć                                    M: Hraunar frá Efri-Rauđalćk

                                                                                                    

047    Felicia Lindblom                            Gorm frĺn Smedjan [SE2007107366]

             T1, V1                                                                Vallack -  -

                   F: Glöd frĺn Ekhaga                                        M: Dökkvi frá Mosfelli

                                                                                                    

048    Hjalti Gudmundsson                     Teitur frĺn Eskeryd [SE2010110853]

             T1                                                                       Hingst -  -

                   F: Björk frĺn Bökenäs                                     M: Alfasteinn frá Selfossi

                                                                                                    

049    Sebastian Benje                             Herakles frĺn Stormsund [SE2007107595]

             F1                                                                       Hingst -  -

                   F: Kveikja frá Akranesi                                   M: Hektor frĺn Brĺtorps gĺrd

                                                                                                    

050    Steffi Svendsen                             Fjölnir fra Akureyri [IS2005166013]

             T1                                                                       Vallack -  -

                   F: Fjödur fra Ôgmundarstřdum                    M: Gigjar fra audholtshjaleigu

                                                                                                    

051    Johan Häggberg                            Prins frĺn Ekorneberg [SE2008108581]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Embla frĺn Domhagen                              M: Gladur frĺn Stallgĺrden

                                                                                                    

 

052    Amelie Segerström [J]                  Fleygur frá Skeidvöllum [Is2011186678]

             V1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Fenny frá Holtsmúla 1                                M: Klettur frá Hvammi

                                                                                                    

053    Tinna Hannesdóttir-Lindsten       Snaevarr frá Hvammi [IS2002156083]

             V1U                                                                    Sto -  -

                   F: Dögg frá Árbaehjáleigu                             M: Háfeti frá Hvolsvelli

                                                                                                    

054    Tanja Tuomi                                   Fafnir Frá Kvistum [IS2004181960]

             F1                                                                       Vallack -  -

                   F: Frigg frá Heidi                                              M: Nagli fra Thufu

                                                                                                    

055    Sebastian Benje                             Tyr frĺn Svala gĺrd [SE2013105727]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Hildur frĺn Gibraltar                                    M: Simon frá Efri Raudalaek

                                                                                                    

056    Sebastian Benje                             Danni frá Litlu Brekku [IS2006165010]

             T2, V1                                                                Vallack -  -

                   F: Dería frá Engimýri                                       M: Gaumur frá Auđsholtshjáleigu

                                                                                                    

057    Hannah Osterberg [YR]                Börkur fra Kleiva [NO2009102285]

             V1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Ösp fra Skarholt                                          M: Burkni fra Feti

                                                                                                    

058    Lowa Walfridsson [J]                    Dögg frĺn Väbylund [SE2009211194]

             V1U                                                                    Sto -  -

                   F: Hrima frĺn Väbylund                                  M: Fursti frá Kirkjubć

                                                                                                    

059    Sandra Orwén                                Eygló frĺn Margaretehof [SE2008209363]

             T1, V1                                                                Sto -  -

                   F: Feykja frá Ingólfshvoli                                M: Ögri frá Akranesi

                                                                                                    

060    Frida Karlsson [YR]                      Silfurgeisli frá Fellskoti [IS2005188471]

             V1U                                                                    Hingst -  -

                   F: Eva frá Skarđi                                              M: Eiđur frá Oddhóli

                                                                                                    

061    Johanna Elgholm                          Ödlingur frĺn Prästgĺrden [SE2012104308]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Ör fra Prestsbakka                                      M: Viktor frĺn Diisa

                                                                                                    

 

062    Johanna Elgholm                          Hafeti frĺn Lilla Sträckĺs [SE2012104227]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Höfn fra Kirjubae                                         M: Ivan frĺn Hammarby

                                                                                                    

063    Madeleine Kämpe                          Ţáttur frá Fellskoti [IS2007188477]

             F1                                                                       Hingst -  -

                   F: List frá Fellskoti                                           M: Hnokki frá Fellskoti

                                                                                                    

064    Alexandra Jörnegren                    Illugi frá Litlalandi [IS2009141187]

             T2                                                                       Vallack -  -

                   F: Hrina frá Litlalandi                                      M: Audur frá Lundum

                                                                                                    

065    Rebecca Jernse [YR]                    Yrma Frá Dynum [FI2012201006]

             UNG                                                                   Sto -  -

                   F: Freya fra Bakkakoti                                     M: Alfur fra Rettarholti

                                                                                                    

066    Sřren Madsen                                Völur f. Gedehřjgĺrd [DK2013100362]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Valva frá Varmalćk                                    M: Arđur frá Ţúfu í Landeyjum

                                                                                                    

067    Kristian Jřrgensen                        Albert fra starbakken [DK2013100365]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: elsa fra guldbćk                                         M: Garri fra reykjavik

                                                                                                    

068    Eyvindur Mandal Hreggviđsson  Glitnir frá Eikarbrekku [IS2007101027]

             F1                                                                       Hingst -  -

                   F: Brá frá Audsholsthjáleigu                          M: Alfasteinn frá Selfossi

                                                                                                    

069    Robin Haraldsen                            Svarti-Pardus frĺn Örnäs [SE2012104848]

             T1                                                                       Hingst -  -

                   F: Ţruma frá Stafholtsveggjum                     M: Arđur frá Lundun II

                                                                                                    

070    Yrsa Danielsson [YR]                    Jódís frĺn Sundsby [SE2012204324]

             UNG                                                                   Sto -  -

                   F: Glöđ frĺn Sundsby                                      M: Oliver fra Kvistum

                                                                                                    

071    albin af af klintberg                       Celsius frĺn Vretaberg [SE2013106247]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Sólborg frĺn Vallerödslund                       M: Flipi frĺn Österĺker

                                                                                                    

 

072    Magnus Skulason                          Skírnir frá Skipaskaga [IS2009101043]

             T2                                                                       Hingst -  -

                   F: Sjöfn frá Akranesi                                       M: Gaumur frá Auđsholtshjáleigu

                                                                                                    

073    Magnus Skulason                          Noi frĺn Brösarpsgĺrden [SE2009110615]

             T1                                                                       Hingst -  -

                   F: Náttfaradís frĺn Wreta                                M: Kiljan frá Blesastöđum 1A

                                                                                                    

074    Felicia Lindblom                            Auđur frá Akureyri [IS2009265456]

             T1, V1                                                                Sto -  -

                   F: Fía frá Akureyri                                            M: Moli frá Skriđu

                                                                                                    

075    Sigurđur Óli Kristinsson              Hest fra Hest [DK2006123456]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Hest fra hest                                                 M: Hest fra hest

                                                                                                    

076    Sigurđur Óli Kristinsson              Vitus fra Nřddegĺrden [DK2012100371]

             F1, T1                                                                Hingst -  -

                   F: Lilja frá Árbakka                                          M: Óđinn frá Ásmúla

                                                                                                    

077    Rebecka Fritzell [YR]                    Egill frá Tvennu [IS2009101234]

             V1U                                                                    Hingst -  -

                   F: Keila Frá Haga                                            M: Krákur frá Blesastödum 1A

                                                                                                    

078    Maria Elisabeth Eriksson [YR]     Bođi frĺn Smedbygget [SE2008108828]

             V1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Bylgja frá Sigríđarstöđum                          M: Eidfaxi frĺn Kvarnbacka gĺrd

                                                                                                    

079    Kristján Magnússon                      Hevar frá Hamarsey [IS2009182311]

             F1, T1                                                                Hingst -  -

                   F: Hrund frá Arbae                                          M: Aron frá Strandahöfdi

                                                                                                    

080    Tindra Vestman [YR]                    Ösp frĺn Prästgĺrden [SE2010201753]

             F1U                                                                    Sto -  -

                   F: Ör frá Prestbakka                                        M: Porvar frá Hólum

                                                                                                    

081    Josefin Falkman [YR]                    Hjördis frĺn Lindvallen [SE2006206971]

             F1U                                                                    Sto -  -

                   F: Eldvör frĺn Gölshult                                    M: Spůni frŕ Midsitju

                                                                                                    

 

082    Anne Balslev                                  Röskur fra Skjřd [DK2010100188]

             T1                                                                       Hingst -  -

                   F: Rakel fra Skidbakka 1                                M: Tjövi fra Sunnuhvoli

                                                                                                    

083    Linda Tovek                                   Hekla fra Stennesi [IS2010256291]

             T1, V1                                                                Sto -  -

                   F: Katla frá Steinnesi                                      M: Rođi frá Garđi

                                                                                                    

084    Johannes Kroppegard [J]            Styrkur fra Vorsabae 2 [IS2003187988]

             V1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Pila fra Akranesi                                          M: Snjall fra Vorsabae 2

                                                                                                    

085    Viktor Elgholm Vignisson [J]       Fagur frĺn Snararp [SE2004102941]

             F1U                                                                    Hingst -  -

                   F: Ábót frá Garđsá                                           M: Randver frá Nýjabć

                                                                                                    

086    Charlotte Cook                              Sćdis fra Bakkeholm [DK2013200556]

             UNG                                                                   Sto -  -

                   F: Glóđ frá Ormsstöđum                                 M: Hlynur frá Kjarnholtum I

                                                                                                    

087    Charlotte Cook                              Raudhetta fra Bakkeholm [DK2011200336]

             F1, T1                                                                Sto -  -

                   F: Rakel fra Bogens                                        M: Glymur frá Sauđárkróki

                                                                                                    

088    Eleonor Olofsson [J]                     Riddari frĺn kungaskogen [SE2010103632]

             F1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Hrafnhildur frá Blesastöđum 1A               M: Möller frá Blesastöđum 1

                                                                                                    

089    Malte Cook Simonsen                   Hervör fra Blesastöđum [IS2011287807]

             V1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Fjalladis fra Ulfjlotsatni                              M: Seidur frĺn gröna gĺngen

                                                                                                    

090    Tova Ivarsson [J]                           Girla frĺn Storön [SE2009202638]

             UNG, V1U                                                         Sto -  -

                   F: Grima fra Grimsstödum                              M: Taktur frĺn Örvik

                                                                                                    

091    Elin Rydén Öhman [YR]               Birkir frĺn Frötuna [SE2003101927]

             V1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Móra frá Bólstao                                          M: Bjartur frá Egilsstöoum

                                                                                                    

 

092    Victoria Lundin [J]                         Sól frĺn Fjellalunda [SE2003202188]

             V1U                                                                    Sto -  -

                   F: Valbra frá Blönduósi                                  M: Baldur frá Röđli

                                                                                                    

093    Ester Östberg [J]                           Lóa frá Halakoti [IS2009282465]

             V1U                                                                    Sto -  -

                   F: Svala frá Halakoti                                       M: Glódafeykir frá Halakoti

                                                                                                    

094    Catharina Smidth [YR]                  Ođinn frá Áskoti [IS2006186512]

             V1U                                                                    Hingst -  -

                   F: Fíđla frá Áskoti                                             M: Sveinn-Hervar fra Pufu

                                                                                                    

095    Lina Karlsson                                 Trausti frĺn Pellagĺrden [SE2000100265]

             T2                                                                       Vallack -  -

                   F: Trú frá Eyrarbakka                                      M: Álmur frá Laekjamóti

                                                                                                    

096    Kristján Magnússon                      ţrá frá Kirkjubae [IS2011286100]

             F1                                                                       Sto -  -

                   F: ţyrnirós frá Kirkjubae                                 M: Straumur frá Breidholti, Gbr.

                                                                                                    

097    Jonna Thorvaldsson [YR]            Glitnir frĺn Vintergatan [SE2012104717]

             F1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Náđun frĺn Vargsätter                               M: Garri frá Reykjavík

                                                                                                    

098    Rebecka Fritzell [YR]                    Snudúr frá Kolsholti 2 [IS2007187698]

             F1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Bylgja frá Kolsholti 2                                  M: Álfasteinn frá Selfossi

                                                                                                    

099    Anna Funni Jonasson                   Garri frá Fitjum [NL2005100063]

             T2, V1                                                                Vallack -  -

                   F: Gasella frá Ketu                                          M: Farsćll frá Fitjum

                                                                                                    

100    Finnur Bessi Svavarsson             Tyrfingur frá Miđhjáleigu [IS2004184537]

             T2                                                                       Vallack -  -

                   F: Glóđ frá Vođmúlastöđum                          M: Klettur frá Hvammi

                                                                                                    

101    Malin Bonnevier                            Lif frĺn Lilla Sträckĺs [SE2013205690]

             UNG                                                                   Sto -  -

                   F: Ljósadís frĺn Musö                                     M: Tigull frá Kleiva

                                                                                                    

 

102    Helena Adalsteinsdottir                Viktor fra Nöddegĺrden [DK2007103932]

             F1                                                                       Vallack -  -

                   F: Viktoria dra Nöddegĺrden                        M: Jarl fra midkrika

                                                                                                    

103    Madeleine Wickström                   Rósa frĺn Lindeberg [SE2013205550]

             UNG                                                                   Sto -  -

                   F: Frám frĺn Lindeberg                                  M: Rökkvi frá hárlaugsstödum

                                                                                                    

104    Marcus Jonsson                            Mambó frá Aralind [IS2013101481]

             UNG                                                                   Vallack -  -

                   F: Muska frá Sydri-Hofdölum                        M: Fródi frá Stadartungu

                                                                                                    

105    Joséphine Williams [J]                  Gauti vom Kranichtal [DE2001122153]

             F1U                                                                    Hingst -  -

                   F: Kraftur fra Bringu                                         M: Graskjona frĺn Lönneberga

                                                                                                    

106    Josephine Williams [J]                  Lér frá Valhöll [IS2013125711]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Nn                                                                  M: Spuni frá Vestarkoti

                                                                                                    

107    Vignir Jonasson                            Gladur frĺn Sundabakka [SE2011103560]

             F1, T2                                                                Hingst -  -

                   F: Nn                                                                  M: Spuni frá Vesturkot

                                                                                                    

108    Vignir Jonasson                            Meistari frĺn Lindarbakka [SE2012104804]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Mara frĺn Lind                                             M: Isar fra keldudal

                                                                                                    

109    Ebba Johannesen [YR]                 Prins frá Blönduósi [is2004156498]

             F1U                                                                    Vallack -  -

                   F: NN                                                                 M: NN

                                                                                                    

110    Frederikke Břgeblad larsen [YR]                                                         Veigur fra Eystri-Hol [IS2006180622]

             T1, V1                                                                Vallack -  -

                   F: Nott fra Arbakka                                          M: Alfur fra Selfossi

                                                                                                    

111    Ólafur Ásgerisson                         Hrappur fra Austurási [IS2011187571]

             F1                                                                       Hingst -  -

                   F: Glima fra Sauđhaga 2                                M: Heđinn fra Feti

                                                                                                    

 

112    Johann Runar Skualson               Finnbogi fra Minni-Reykjum [IS2010158040]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Fönn fra Minni-Reykjum                            M: Stormur fra Herridarholi

                                                                                                    

113    Catharina Smidth [YR]                  Hápunktur fra Nord [DK2004105319]

             F1U                                                                    Hingst -  -

                   F: Hekla frá Miđsitju                                        M: Garri frá Reykjavik

                                                                                                    

114    Helena Adalsteinsdottir                Kavaler fra kleiva [NO2007102069]

             V1                                                                       Vallack -  -

                   F: Dimma fra vinnes                                        M: Kiljan fra blesastödum

                                                                                                    

115    Sasha Sommer [YR]                      Meyvant fra Feti [IS2006186919]

             T2                                                                       Hingst -  -

                   F: Papey fra Dalsmynni                                  M: Hnokki fra Fellskoti

                                                                                                    

116    Emil Fredsgaard Obelitz               Víkingur frá Feti [IS2010186911]

             T1, V1                                                                Vallack -  -

                   F: Bára frá Feti                                                 M: Ómur frá Kvistum

                                                                                                    

117    Linda Tovek                                   NN [IS2000000000]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: NN                                                                 M: NN

                                                                                                    

118    Sasha Sommer [YR]                      Drengur fra Krosnes [DK2012100788]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Orka frá Arnarhóli                                       M: Muni frá Kvistum

                                                                                                    

119    Ulrika Moser                                   Phillipus frĺnRooslunda [SE2012104400]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Vaenting frĺn Rooslunda                          M: Flipi frĺn Österĺker

                                                                                                    

120    Beatrice von Bodungen [YR]       Hördur frá Varmadal [IS2010125611]

             V1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Eva frá Mosfellsbae                                    M: Leó frá Varmadal

                                                                                                    

121    Manon de Munck [YR]                  Árvakur frá Árbćjarhjáleigu || [IS2011186761]

             F1U, T1                                                             Hingst -  -

                   F: Elding frá Árbćjarhjáleigu ||                     M: Kiljan frá Steinnesi

                                                                                                    

 

122    Sřren Madsen                                Fífill fra Bendstrup [DK2013100543]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Frenja frá Miđdal                                         M: Muni fra Bendstrup

                                                                                                    

123    Kim Andersen                                Dökkvi frá Leysingastödum II [IS2006156302]

             T2, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Nn                                                                  M: Nn

                                                                                                    

124    Elinor Engelstoft                           Sćvar frŕ Eikarbrekku [IS2008101027]

             F1, T2                                                                Hingst -  -

                   F: Festing frŕ Kirkjubć                                   M: Sćr frŕ Bakkakoti

                                                                                                    

125    Clara Söderlund [J]                       Krapi fra Fremri-Gufudal [IS2009145001]

             F1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Sunna frá Hofi                                             M: Álfur frá Selfossi

                                                                                                    

126    Clara Söderlund [J]                       Úlfur f Holshusum [IS2005165646]

             V1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Högna f Dvergstöđum                                M: Sćr f Bakkakoti

                                                                                                    

127    Wicky Gren                                     Keilir frĺn Björkmuren [SE2010101926]

             T2, V1                                                                Vallack -  -

                   F: saeta frĺn stallgĺrden                                M: Mökkur fra Hofi1

                                                                                                    

128    Emma Magnusson                        Ess frĺn Hökebo [SE2006106729]

             F1                                                                       Hingst -  -

                   F: Náttrún frá Víđinesi 2                                 M: Sćr frá Bakkakoti

                                                                                                    

129    Malu Logan Hegardt                     Vinningur f. Skeppargĺrden [SE2013105896]

             UNG                                                                   Hingst -  -

                   F: Fina f. Bergshill                                           M: Viktor f. Diisa

                                                                                                    

130    An-Magritt Morset Hegstad         Diva fra Stugudal [no2011216278]

             T1                                                                       Sto -  -

                   F: Gydja fra Teland                                         M: Tigull fra Kleiva

                                                                                                    

131    An-Magritt Morset Hegstad         Hlekkur fra Ytra-Vallholti [IS2010157593]

             F1, T1                                                                Hingst -  -

                   F: Gnňtt Fra Ytra-Vallholti                              M: Arnoddur fra Audsholtshjaleigu

                                                                                                    

 

132    Sofia Bengtsson                            Ikaros frĺn Götarsvik [SE2006106094]

             F1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Kolbrún frĺn Götarsvik                               M: Ísar frá Keldudal

                                                                                                    

133    Tryggvi Björnsson                        Dofri frá Steinnesi [IS2005156292]

             F1                                                                       Hingst -  -

                   F: Dáđ frá Steinnesi                                        M: Gígjar frá Auđsholtshjáleigu

                                                                                                    

134    Amanda Wenngren                       Fregn frá Valhöll [IS2012225711]

             UNG                                                                   Sto -  -

                   F: Kolbrá frá Svignaskarđi                             M: Hrókur frá Efsta-Dal I

                                                                                                    

135    Vigdis Matthiasdottir                    Herdís frĺn Prästgĺrden [SE2011203048]

             F1                                                                       Sto -  -

                   F: Hylling frá Garđabć                                   M: Garri frá Reykjavík

                                                                                                    

136    Viktor Elgholm Vignisson            Hosias fra Engholm [DK2006123123]

             V1U                                                                    Hingst -  -

                   F: Nn                                                                  M: Nn

                                                                                                    

137    Arnella Nyman                               Thór frĺn Järsta [SE2003104825]

             T2, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Týr vom Rappenhof                                    M: Tinna frĺn Tjusta

                                                                                                    

138    Sys Pilegard                                   Vitus fra Nöddegĺrden [DK2012100371]

             F1, T2                                                                Hingst -  -

                   F: Óđinn frá Ásmúla                                        M: Lilja frá Árbakka

                                                                                                    

139    Sigurđur Óli Kristinsson              Feykir frá Háholti [IS2006188028]

             F1, T1                                                                Hingst -  -

                   F: Andvari frá Ey I                                            M: Efling frá Háholti

                                                                                                    

140    Johann Runar Skulasson             Náttar fra Slippen [DK2012100451]

             V1                                                                       Hingst -  -

                   F: Höfđi frá Snjallsteinshöfđa 2                    M: Hnoss vom Erichshof

                                                                                                    

141    Lowa Walfridsson [J]                    Haukur fra Nord [DK2008100858]

             V1U                                                                    Vallack -  -

                   F: Gumi frá Strandarhöfđi                              M: Hekla frá Miđsitju

                                                                                                    

 

142    Magnus Skulason                          Hraunar frá Efri-Rauđalćk [IS1999165491]

             T2                                                                       Hingst -  -

                   F: Galsi frá Sauđárkróki                                 M: Kvika frá Brún

                                                                                                    

143    Maia Leikermoser Wallin [YR]     Hljómur frá Túnsbergi [IS2006188276]

             V1U                                                                    Hingst -  -

                   F: Ćgir frá Litlalandi                                       M: Staka frá Litlu-Sandvík

                                                                                                    

144    Eyvindur Mandal Hreggviđsson  Vaki frĺn Österĺker [SE2007107134]

             F1                                                                       Hingst -  -

                   F: Garri frá Reykjavík                                      M: Von frá Vindheimum

                                                                                                    

145    Anne Balslev                                  Kolfaxi fra Blesstödum [IS2007187806]

             T1, V1                                                                Hingst -  -

                   F: Hróđur frá Refsstöđum                              M: Katla frá Blesastöđum 1A

 

                                                                                                    

                                                                                                                                                                                                         

 

Skapad 9 oktober 2018 20:27:16

IceTest 1.1.800 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org