FEIF

Elmia Icelandic Power Show 2018 - 12-14 okt 2018

Tillbaka

F1 Femgång - Uttagning
Presenteras av Agria Djurförsäkring

 

Resultatlistor

PLAC.#RYTTARE / HÄSTTOT.
01: 010 Daníel Ingi Smárason [Roslagens Islandshästförening Gladur] - Felix från Änghaga6,97
  UTTA 7,0 - 6,7 - 7,0 - 6,9 - 7,0 
02: 049 Sebastian Benje [Ofeigur] - Herakles från Stormsund6,87
  UTTA 6,8 - 6,8 - 7,1 - 6,5 - 7,0 
02: 079 Kristján Magnússon [Hrafna-flóki] - Hervar frá Hamarsey6,87
  UTTA 7,1 - 6,9 - 6,6 - 6,8 - 6,9 
04: 001 Caspar Hegardt [Gandur] - Oddi från Skeppargården6,83
  UTTA 7,6 - 6,3 - 6,7 - 6,4 - 7,4 
04: 046 Eyjolfur Thorsteinsson [Vestur] - Prímadonna från Dahlgården6,83
  UTTA 6,9 - 6,9 - 6,7 - 6,5 - 6,9 
    
06: 005 Anne-Marie Röst [Stormur] - Söngvinn från Artinge6,80
  UTTA 7,0 - 6,9 - 6,6 - 6,2 - 6,9 
06: 035 Katie Sundin Brumpton [Strokkur] - Símon frá Efri-Rauðalæk6,80
  UTTA 7,1 - 6,6 - 6,3 - 6,9 - 6,9 
08: 032 Sofie Panduro [Kjarni] - Laufi frá Skáney6,60
  UTTA 6,6 - 6,6 - 6,4 - 6,9 - 6,6 
08: 096 Kristján Magnússon [Hrafna-flóki] - Þrá frá Kirkjubæ6,60
  UTTA 6,8 - 6,5 - 6,5 - 6,5 - 6,8 
08: 131 An-Magritt Morset Hegstad [Gloi Islandshestforening] - Hlekkur frá Ytra-Vallholti6,60
  UTTA 6,6 - 6,9 - 6,3 - 6,6 - 6,6 
    
11: 087 Charlotte Cook [Danmark] - Rauðhetta fra Bakkeholm6,50
  UTTA 6,5 - 6,6 - 6,4 - 6,3 - 6,6 
12: 139 Sigurður Óli Kristinsson [Danmark] - Feykir frá Háholti6,47
  UTTA 6,5 - 6,5 - 5,9 - 6,6 - 6,4 
13: 102 Helena Adalsteinsdottir [Ofeigur] - Viktor fra Nøddegården6,33
  UTTA 6,5 - 6,4 - 6,2 - 6,1 - 6,4 
14: 042 Bernt Severinsen [Norge] - Darri fra Kleiva6,17
  UTTA 6,2 - 5,9 - 6,4 - 6,5 - 5,8 
14: 063 Madeleine Kämpe [Dyggur] - Þáttur frá Fellskoti6,17
  UTTA 6,5 - 6,1 - 6,3 - 6,1 - 5,9 
    
16: 138 Sys Pilegard [Danmark] - Vitus fra Nöddegården6,00
  UTTA 6,8 - 6,0 - 6,3 - 5,3 - 5,7 
17: 111 Ólafur Ásgerisson [Sörli, iceland] - Hrappur frá Austurási5,83
  UTTA 5,8 - 6,1 - 5,6 - 6,1 - 5,4 
18: 054 Tanja Tuomi [GRS] - Fáfnir frá Kvistum5,77
  UTTA 5,6 - 5,9 - 5,8 - 5,9 - 5,3 
19: 124 Elinor Engelstoft [Stormur] - Sævar frá Eikarbrekku5,73
  UTTA 6,0 - 5,6 - 5,4 - 5,9 - 5,7 
20: 028 Johanna Wingstrand [Falki] - Atlas frá Hvoli5,37
  UTTA 5,4 - 6,0 - 5,1 - 5,0 - 5,6 
    
--- 128 Emma Magnusson [Gandur] - Ess från Hökebo0,00
  UTTA 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 
--- 026 Olil Amble [Sleipnir] - Álffinnur frá Syðri-GegnishólumStruken
--- 031 Gudmundur Einarsson [Gneisti] - Meyla från JemthagenStruken
--- 040 Thomas Larsen [Norge] - Sýn frá KálfsstöðumStruken
--- 068 Eyvindur Mandal Hreggviðsson [Skeid] - Glitnir frá EikarbrekkuStruken
--- 076 Sigurður Óli Kristinsson [DI] - Vitus fra NøddegårdenStruken
--- 107 Vignir Jonasson [Falki] - Gladur från SundabakkaStruken
--- 133 Tryggvi Björnsson [Danmark] - Dofri frá SteinnesiStruken
--- 135 Vigdis Matthiasdottir [Landi] - Herdís från PrästgårdenStruken
--- 144 Eyvindur Mandal Hreggviðsson [Skeid] - Kolfaxi fra BlesstödumStruken