FEIF

Elmia Icelandic Power Show 2018 - 12-14 okt 2018

Tillbaka

T1 Tölt - Uttagning
Presenteras av Lindbloms VVS och Kakel

 

Resultatlistor

PLAC.#RYTTARE / HÄSTTOT.
01: 112 Johann Runar Skualson [DI] - Finnbogi frá Minni-Reykjum8,83
  UTTA 9,5 - 9,0 - 8,8 - 8,5 - 8,7 
02: 007 Katie Sundin Brumpton [Strokkur] - Smári från Askagården7,93
  UTTA 7,7 - 8,2 - 8,0 - 8,0 - 7,8 
03: 073 Magnus Skulason [Ofeigur] - Noi från Brösarpsgården7,77
  UTTA 7,8 - 7,5 - 7,8 - 7,8 - 7,7 
04: 014 Gabrielle Severinsen [Norge] - Tígull fra Kleiva7,73
  UTTA 7,8 - 7,7 - 7,3 - 7,7 - 7,8 
05: 145 Anne Balslev [DI] - Kolfaxi fra Blesstödum7,43
  UTTA 7,3 - 7,5 - 7,5 - 7,7 - 7,0 
    
06: 034 Louise Sieka [Stormur] - Ómi frá Úlfljótsvatni7,30
  UTTA 7,3 - 7,3 - 7,3 - 7,5 - 6,8 
06: 051 Johan Häggberg [Stormur] - Prins från Ekorneberg7,30
  UTTA 7,3 - 7,3 - 7,3 - 7,5 - 7,3 
08: 017 Steffi Svendsen [tvistur] - Viti frá Kagaðarhóli7,17
  UTTA 6,8 - 7,0 - 7,0 - 7,5 - 7,5 
08: 027 Sys Pilegard [Danmark] - Fluga frá Langsstöðum7,17
  UTTA 7,8 - 7,2 - 6,8 - 6,8 - 7,5 
10: 050 Steffi Svendsen [Tvistur] - Fjölnir frá Akureyri7,00
  UTTA 7,0 - 7,0 - 7,0 - 7,5 - 7,0 
    
11: 015 Bernt Severinsen [Norge] - Terna fra Kleiva6,97
  UTTA 6,7 - 7,0 - 6,7 - 7,3 - 7,2 
12: 011 Daniel Ingi Smarason [Gladur Roslagens Islandshästförening] - Gimli från Fjälastorp6,87
  UTTA 6,8 - 6,8 - 7,0 - 7,3 - 6,5 
12: 146 Filippa Montan - Röst frá Lækjamóti6,87
  UTTA 6,8 - 7,0 - 7,5 - 6,2 - 6,8 
14: 130 An-Magritt Morset Hegstad [Gloi Islandshestforening] - Díva fra Stugudal6,83
  UTTA 7,0 - 6,7 - 6,3 - 6,8 - 7,3 
15: 023 Charlotta Rydin [Kraftur] - Roði frá Garði6,80
  UTTA 6,3 - 7,0 - 6,7 - 7,0 - 6,7 
    
16: 024 Malin Olsson [Gyda] - Heiður från Boänge6,67
  UTTA 6,8 - 6,7 - 6,8 - 6,5 - 6,3 
17: 039 Robin Haraldsen [Skeid] - Vakandi från Juse6,57
  UTTA 6,5 - 6,8 - 6,5 - 6,7 - 6,5 
17: 110 Frederikke Bøgeblad larsen [YR] [DI] - Veigur frá Eystri-Hól6,57
  UTTA 6,5 - 6,5 - 6,7 - 6,5 - 6,7 
19: 009 Anne Balslev [DI] - Drösull frá Brautarholti6,50
  UTTA 6,3 - 6,8 - 6,7 - 6,5 - 6,3 
19: 048 Hjalti Gudmundsson [Gneisti] - Teitur från Eskeryd6,50
  UTTA 6,5 - 6,5 - 6,8 - 6,5 - 6,5 
19: 087 Charlotte Cook [Danmark] - Rauðhetta fra Bakkeholm6,50
  UTTA 6,5 - 6,5 - 6,0 - 6,7 - 6,5 
    
22: 047 Felicia Lindblom [Ofeigur] - Gorm från Smedjan6,43
  UTTA 6,3 - 6,8 - 6,3 - 6,5 - 6,5 
22: 082 Anne Balslev [DI] - Röskur fra Skjød6,43
  UTTA 6,5 - 6,5 - 6,0 - 6,3 - 7,0 
24: 038 Elsa Mandal Hreggviðsdóttir [Skeid] - Leistur från Toftinge6,37
  UTTA 6,5 - 6,3 - 6,7 - 6,2 - 6,3 
24: 131 An-Magritt Morset Hegstad [Gloi Islandshestforening] - Hlekkur frá Ytra-Vallholti6,37
  UTTA 6,8 - 6,5 - 6,3 - 6,3 - 6,0 
    
26: 043 Filippa Jähder [Gyda] - Baron frá Strandarhöfði6,33
  UTTA 6,3 - 6,5 - 6,2 - 6,8 - 6,2 
27: 019 Fredrik Rydström [Vallfari] - Höskuldur fra Lian6,20
  UTTA 6,0 - 6,5 - 6,2 - 6,2 - 6,2 
28: 003 Eyvindur Mandal Hreggvidsson [Framtid] - Jói från Voxnadalen6,13
  UTTA 6,3 - 6,3 - 5,8 - 6,3 - 5,7 
28: 030 Matilda Rolf [Stormur] - Prestur frá Hæli6,13
  UTTA 4,8 - 6,2 - 6,2 - 6,0 - 6,3 
30: 002 Milla Rydström Logan [J] [gandur] - Fiona fra Vinkærgård5,97
  UTTA 5,7 - 6,0 - 5,3 - 6,2 - 6,2 
    
31: 121 Manon de Munck [YR] [Sunnanvidur] - Árvakur frá Árbæjarhjáleigu II5,90
  UTTA 5,7 - 6,2 - 5,8 - 6,3 - 5,7 
32: 006 Anne-Marie Röst [Stormur] - Einsöngvari från Artinge5,83
  UTTA 6,0 - 5,5 - 5,5 - 6,0 - 6,0 
33: 059 Sandra Orwén [Ofeigur] - Eygló från Margaretehof5,63
  UTTA 5,5 - 5,8 - 5,7 - 5,7 - 5,0 
34: 025 Ylva Hagander [Mökkur] - Vogur från Fors Gård5,53
  UTTA 5,3 - 5,3 - 5,3 - 6,0 - 6,3 
35: 119 Ulrika Moser [Ofeigur] - Phillipus frånRooslunda3,87
  UTTA 3,8 - 4,0 - 4,3 - 3,5 - 3,8 
    
--- 008 Anne Balslev [DI] - Björgúlfur frá Blesastöðum 1AStruken
--- 026 Olil Amble [Sleipnir] - Álffinnur frá Syðri-GegnishólumStruken
--- 031 Gudmundur Einarsson [Gneisti] - Meyla från JemthagenStruken
--- 041 Elise Lundhaug [Norge] - Bikar frá Syðri-ReykjumStruken
--- 044 Eyjolfur Thorsteinsson [Vestur] - Háfeti frá ÚlfsstöðumStruken
--- 045 Eyjolfur Thorsteinsson [Vestur] - Neisti frá Holtsmúla 2Struken
--- 069 Robin Haraldsen [Skeid] - Svarti-Pardus från ÖrnäsStruken
--- 074 Felicia Lindblom [Ofeigur] - Auður frá AkureyriStruken
--- 075 SIgurður Óli Kristinsson [DI] - Hest fra HestStruken
--- 076 Sigurður Óli Kristinsson [DI] - Vitus fra NøddegårdenStruken
--- 079 Kristján Magnússon [Hrafna-flóki] - Hervar frá HamarseyStruken
--- 083 Linda Tovek [Falki] - Hekla frá SteinnesiStruken
--- 116 Emil Fredsgaard Obelitz [DI] - Víkingur frá FetiStruken
--- 139 Sigurður Óli Kristinsson [Danmark] - Feykir frá HáholtiStruken