FEIF

Elmia Icelandic Power Show 2018 - 12-14 okt 2018

Tillbaka

V1U Fyrgång Ungdom - Uttagning
Presenteras av Hörby Bruk

 

Resultatlistor

PLAC.#RYTTARE / HÄSTTOT.
01: 057 Hannah Osterberg [YR] [Dalur] - Börkur fra Kleiva6,40
  UTTA 6,3 - 6,5 - 6,8 - 6,4 - 5,8 
02: 136 Viktor Elgholm Vignisson [Eidfaxi] - Hosias fra Engholm6,13
  UTTA 6,2 - 6,1 - 6,1 - 6,2 - 6,0 
03: 013 Kajsa Lundgren [J] [Ofeigur] - Vinur frá Hjara6,10
  UTTA 6,2 - 6,2 - 6,1 - 6,0 - 6,0 
04: 052 Amelie Segerström [J] [Mökkur ryttarsällskap] - Fleygur frá Skeiðvöllum5,93
  UTTA 5,9 - 6,0 - 5,8 - 5,9 - 6,0 
04: 053 Tinna Hannesdóttir-Lindsten [Ofeigur] - Snævarr frá Hvammi5,93
  UTTA 5,8 - 5,9 - 5,9 - 6,0 - 6,0 
04: 060 Frida Karlsson [YR] [Idja islandshästförening] - Silfurgeisli frá Fellskoti5,93
  UTTA 5,8 - 5,7 - 6,0 - 6,0 - 6,1 
    
07: 094 Catharina Smidth [YR] [Dyrdilmyri] - Óðinn frá Áskoti5,90
  UTTA 5,9 - 5,8 - 6,0 - 6,1 - 5,2 
08: 077 Rebecka Fritzell [YR] [Vinir] - Egill frá Tvennu5,87
  UTTA 5,7 - 5,8 - 6,0 - 6,4 - 5,8 
09: 120 Beatrice von Bodungen [YR] [Ofeigur] - Hörður frá Varmadal5,80
  UTTA 5,7 - 5,6 - 5,8 - 5,9 - 6,1 
10: 091 Elin Rydén Öhman [YR] [Eidfaxi] - Birkir från Frötuna5,77
  UTTA 5,8 - 5,9 - 5,6 - 6,0 - 5,2 
    
11: 022 Rikke Karlsson [YR] [Falki islandshästförening] - Ask från Sotared5,70
  UTTA 5,5 - 6,1 - 5,6 - 5,9 - 5,6 
11: 043 Filippa Jähder [Gyda] - Baron frá Strandarhöfði5,70
  UTTA 5,7 - 6,0 - 5,5 - 5,9 - 5,4 
13: 143 Maia Leikermoser Wallin [YR] - Hljómur frá Túnsbergi5,67
  UTTA 5,7 - 5,7 - 5,8 - 5,6 - 5,6 
14: 037 Jonna Andersson [J] [Eidfaxi] - Viska frá Kjartansstöðum5,60
  UTTA 5,7 - 5,7 - 5,4 - 5,6 - 5,5 
15: 090 Tova Ivarsson [J] [Kraftur] - Girla från Storön5,53
  UTTA 5,5 - 5,4 - 5,2 - 5,7 - 5,8 
    
16: 141 Lowa Walfridsson [J] [Ofeigur] - Haukur fra Nord5,50
  UTTA 5,4 - 5,4 - 5,7 - 6,0 - 5,3 
17: 084 Johannes Kroppegard [J] [Gnyfari] - Styrkur frá Vorsabæ II5,40
  UTTA 5,5 - 5,0 - 5,6 - 5,4 - 5,3 
18: 093 Ester Östberg [J] [Gnyfari Islandshästförening] - Lóa frá Halakoti5,37
  UTTA 5,3 - 5,1 - 5,7 - 5,8 - 4,9 
19: 089 Malte Cook Simonsen [Vinir] - Hervör frá Blesastöðum 1A5,27
  UTTA 5,8 - 5,2 - 5,3 - 5,2 - 5,3 
20: 078 Maria Elisabeth Eriksson [YR] [Sleipnir] - Boði från Smedbygget5,23
  UTTA 5,4 - 5,0 - 5,2 - 5,6 - 5,1 
    
21: 147 Hannah Nero [Hrafnaflóki] - Riddari frá Hofi5,03
  UTTA 5,1 - 5,8 - 5,2 - 4,8 - 4,8 
22: 092 Victoria Lundin [J] [Gladur] - Sól från Fjellalunda4,87
  UTTA 4,9 - 4,8 - 4,9 - 4,9 - 4,4 
23: 002 Milla Rydström Logan [J] [gandur] - Fiona fra Vinkærgård4,63
  UTTA 4,2 - 4,4 - 4,8 - 4,9 - 4,7 
24: 126 Clara Söderlund [J] [Eyvinur] - Úlfur frá Hólshúsum3,43
  UTTA 3,4 - 3,3 - 3,4 - 3,5 - 3,5 
    
--- 058 Lowa Walfridsson [J] [Ofeigur] - Dögg från VäbylundStruken