Elmia Icelandic Power Show 2018 - 12-14 okt 2018

 

T1 Tölt  Presenteras av Lindbloms VVS och Kakel

Uttagning

Startordning - tor 11-10 20:26

Uttagning: A klass

 

                                                                                                                                                      

 

NUM  GR.                  F            ID      DELTAGARE                                                                          

                                                                                                                                                                                                         

 

GRUPP 1 – Start 09:00

01                                         146    Filippa Montan - Röst frá Lækjamóti

02                                         087    Charlotte Cook - Rauðhetta fra Bakkeholm

03                                         007    Katie Sundin Brumpton - Smári från Askagården

04                                         043    Filippa Jähder - Baron frá Strandarhöfði

05                                         145    Anne Balslev - Kolfaxi fra Blesstödum

06                                         002    Milla Rydström Logan [J] - Fiona fra Vinkærgård

07                                         023    Charlotta Rydin - Roði frá Garði

08                                         024    Malin Olsson - Heiður från Boänge

09                                         039    Robin Haraldsen - Vakandi från Juse

10                                         038    Elsa Mandal Hreggviðsdóttir - Leistur från Toftinge

 

GRUPP 2 – Start 11:35

11                                         047    Felicia Lindblom - Gorm från Smedjan

12                                         019    Fredrik Rydström - Höskuldur fra Lian

13                                         006    Anne-Marie Röst - Einsöngvari från Artinge

14                                         051    Johan Häggberg - Prins från Ekorneberg

15                                         009    Anne Balslev - Drösull frá Brautarholti

16                                         011    Daniel Ingi Smarason - Gimli från Fjälastorp

17                                         050    Steffi Svendsen - Fjölnir frá Akureyri

18                                         027    Sys Pilegard - Fluga frá Langsstöðum

 

GRUPP 3 – Start 16:20

19                                         131    An-Magritt Morset Hegstad - Hlekkur fra Ytra-Vallholti

20                                         121    Manon de Munck [YR] - Árvakur frá Árbæjarhjáleigu II

21                                         110    Frederikke Bøgeblad larsen [YR] - Veigur frá Eystri-Hól

22                                         073    Magnus Skulason - Noi från Brösarpsgården

23                                         069    Robin Haraldsen - Svarti-Pardus från Örnäs

24                                         034    Louise Sieka - Ómi frá Úlfljótsvatni

25                                         025    Ylva Hagander - Vogur från Fors Gård

26                                         119    Ulrika Moser - Phillipus frånRooslunda

27                                         079    Kristján Magnússon - Hervar frá Hamarsey

28                                         030    Matilda Rolf - Prestur frá Hæli

 

GRUPP 4 – Start 18:15

29                                         048    Hjalti Gudmundsson - Teitur från Eskeryd

30                                         003    Eyvindur Mandal Hreggvidsson - Jói från Voxnadalen

31                                         083    Linda Tovek - Hekla frá Steinnesi

32                                         017    Steffi Svendsen - Viti frá Kagaðarhóli

33                                         082    Anne Balslev - Röskur fra Skjød

34                                         112    Johann Runar Skualson - Finnbogi frá Minni-Reykjum

35                                         059    Sandra Orwén - Eygló från Margaretehof

36                                         014    Gabrielle Severinsen - Tígull fra Kleiva

37                                         015    Bernt Severinsen - Terna fra Kleiva

38                                         130    An-Magritt Morset Hegstad - Diva fra Stugudal

                                                                                                                                                      

 

Skapad 11 oktober 2018 20:26:52

IceTest 1.1.800 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

                               FEIF is bringing people together in their passion for the Icelandic horse