FEIF

Eidfaxi Vår 2019 - 18-19 maj 2019

Tillbaka

T8 Tölt - Uttagning

 

Resultatlistor

PLAC.#RYTTARE / HÄSTTOT.
01: 025 Sara Ljung [Vuxen] [Gneisti Islandshästförening] - Vorbodi fra Efra-Langholti5,87
  UTTA 5,5 - 5,8 - 5,8 - 6,0 - 6,0 
02: 037 Olivia Fernström [Vuxen] [Eidfaxi Islandshästförening] - Loka från Backgården5,80
  UTTA 5,8 - 5,8 - 6,0 - 5,8 - 5,8 
03: 064 Agneta Camnérus [Vuxen] [Eidfaxi Islandshästförening] - Aradis från Sjöänden5,50
  UTTA 5,8 - 5,5 - 5,5 - 5,5 - 4,8 
04: 019 Stina Odencrants [Vuxen] [Hrimfaxi Islandshästklubb] - Lína från Björktorp5,43
  UTTA 5,5 - 5,5 - 5,5 - 5,0 - 5,3 
05: 020 Mathilda Hautsalo [Vuxen] [Sleipnir Västmanlands Islandshästförening] - Demantur från Asplunda5,30
  UTTA 5,3 - 5,5 - 5,3 - 5,3 - 5,3 
    
06: 058 Carolina Jurstedt [Vuxen] [Dís Islandshästförening] - Herkúles från Drakboda5,20
  UTTA 4,3 - 5,5 - 4,8 - 6,0 - 5,3 
07: 076 Cecilia Tunefalk [Vuxen] [Eidfaxi Islandshästförening] - Saelingur Från Palmskog5,17
  UTTA 5,5 - 6,0 - 5,0 - 5,0 - 4,0 
08: 026 Pauline Eklund [Vuxen] [Dís Islandshästförening] - Bjarni från Örvik5,10
  UTTA 5,0 - 5,3 - 4,0 - 5,3 - 5,0 
08: 063 Åsa William [Vuxen] [Islandshästföreningen Framtid] - Dyrfinnur från Skomakarns5,10
  UTTA 4,8 - 5,5 - 5,0 - 5,8 - 4,8 
08: 079 Jenny Hjalmarson [Vuxen] [Eidfaxi Islandshästförening] - Barki från Ljungsdal5,10
  UTTA 5,8 - 3,8 - 5,3 - 5,0 - 5,0 
    
11: 017 Maria Ryberg [Vuxen] [Freyfaxi Islandshästklubb] - Hvönn fra Hvalnesi5,03
  UTTA 5,5 - 3,8 - 5,0 - 5,3 - 4,8 
12: 081 Magnus Sjöberg [Vuxen] [Eidfaxi Islandshästförening] - Frosti från Neder Söderby4,93
  UTTA 5,0 - 5,0 - 4,5 - 5,3 - 4,8 
13: 001 Johanna Viktorin [Vuxen] [Sleipnir Västmanlands Islandshästförening] - Lyfting frá Vestra-Geldingaholti4,87
  UTTA 5,0 - 5,0 - 4,8 - 4,8 - 4,5 
14: 011 Terese Ångerman [Vuxen] [Ryttargruppen Stormur] - Svaltrosi från Säll4,70
  UTTA 4,5 - 3,5 - 5,0 - 4,8 - 4,8 
14: 074 Marie Wrande [Vuxen] [Nattfari Islandshästförening] - Brutus från Storön4,70
  UTTA 4,8 - 4,3 - 4,8 - 4,8 - 4,5 
    
16: 062 Åsa William [Vuxen] [Islandshästföreningen Framtid] - Glaumur fra Seljabrekku4,63
  UTTA 4,8 - 4,3 - 4,3 - 4,8 - 5,0 
17: 044 Ebba Nilsson [Vuxen] [Sleipnir Västmanlands Islandshästförening] - Glora fra Langhusum4,53
  UTTA 4,3 - 4,3 - 5,0 - 4,8 - 4,5 
17: 067 Eva Nordmark [Vuxen] [Eidfaxi Islandshästförening] - Aragon från Nancke4,53
  UTTA 4,0 - 5,3 - 4,3 - 4,8 - 4,5 
17: 072 Norbert Trattner [Vuxen] [Eidfaxi Islandshästförening] - Vedis fra Vorsabae II4,53
  UTTA 4,8 - 4,8 - 4,5 - 4,0 - 4,3 
20: 008 Annie Gustafsson [Vuxen] [Eyvinur Islandshästförening] - Draumur från Asa4,50
  UTTA 4,5 - 4,0 - 4,5 - 5,0 - 4,5 
    
21: 090 Katarina Monfils Gustafsson - Viglundur frá Hvalnesi4,47
  UTTA 3,8 - 4,3 - 4,3 - 5,3 - 4,8 
22: 004 Catharina Lindwall [Vuxen] [Mökkur Ryttarsällskap] - Oddur från Tofta4,43
  UTTA 4,0 - 4,0 - 4,5 - 4,8 - 4,8 
22: 015 Annica Gehrke [Vuxen] [Hrimfaxi Islandshästklubb] - Brenna fra` Budardal4,43
  UTTA 4,0 - 5,0 - 4,5 - 4,3 - 4,5 
24: 051 Louise Liljestrand [Vuxen] [Eidfaxi Islandshästförening] - Faed frá Arnbjörgum4,37
  UTTA 4,8 - 3,8 - 4,0 - 5,5 - 4,3 
24: 077 Sonja Strandberg [Vuxen] [Eidfaxi Islandshästförening] - Dokka från Tängby4,37
  UTTA 4,3 - 3,5 - 4,5 - 4,8 - 4,3 
24: 089 Carolina Thunholm Norén - Cesar från Slätterne4,37
  UTTA 4,8 - 3,3 - 4,0 - 5,0 - 4,3 
    
27: 032 Sara Eriksson [Vuxen] [Eidfaxi Islandshästförening] - Solfaxi från Solum4,20
  UTTA 3,8 - 3,8 - 4,3 - 4,5 - 4,8 
28: 014 Elise Poignant [Vuxen] [Mökkur Ryttarsällskap] - Alfur från Kåbäckängen4,10
  UTTA 4,3 - 3,8 - 4,0 - 4,5 - 4,0 
29: 010 Carina Skoog [Vuxen] [Eidfaxi Islandshästförening] - Frosti från Noltorp4,00
  UTTA 4,0 - 3,8 - 4,8 - 4,0 - 4,0 
30: 055 Anna Lundin [Vuxen] [Dís Islandshästförening] - Thruma fra langholti ll3,93
  UTTA 4,0 - 4,0 - 4,3 - 3,5 - 3,8 
30: 071 Sofia Trattner [Vuxen] [Eidfaxi Islandshästförening] - Gloria från Väsby Stuteri3,93
  UTTA 3,5 - 3,8 - 4,0 - 4,0 - 4,3 
    
32: 007 Veronica Stoehr [Vuxen] [Ryttargruppen Stormur] - Bàra från Rumma3,80
  UTTA 3,8 - 3,8 - 3,8 - 4,0 - 3,0 
33: 002 Lars Eriksson [Vuxen] [Avelsföreningen Idunn] - Frá från Götarsvik3,77
  UTTA 3,8 - 4,0 - 3,5 - 4,0 - 3,5 
33: 003 Jenny Gehrke [Vuxen] [Hrimfaxi Islandshästklubb] - Laxnes frá sjónarhóli3,77
  UTTA 3,8 - 3,5 - 3,5 - 4,8 - 4,0 
35: 056 Carolina Thunholm Norén [Vuxen] [Dís Islandshästförening] - Frodi från Hummelkärr3,43
  UTTA 3,3 - 3,5 - 4,3 - 3,3 - 3,5 
    
36: 042 Monica Dellgar [Vuxen] [Mökkur Ryttarsällskap] - Mánadis frá Korpu3,17
  UTTA 3,5 - 3,5 - 2,5 - 3,0 - 3,0 
    
--- 016 Mari Schaub [Vuxen] [Vallfari Islandshästförening] - Óskar från VollumELIMINATED
  UTTA 2,3 - 3,3 - 0,0 - 3,5 - 1,5 
--- 053 Thérese Ekholm [Vuxen] [EDDA Islandshästförening] - Isar från NanckeStruken
--- 059 Jenny Göransson [Vuxen] [Ryttargruppen Stormur] - Snerra frá NátthagaStruken
--- 068 Annika Silver Funk [Vuxen] [Eidfaxi Islandshästförening] - GloriaStruken
--- 078 Charlotte Höök [Vuxen] [Vallfari Islandshästförening] - Hrímur från VästerbodaStruken